Razem jesteśmy siłą

Stowarzyszenie Polska Inicjatywa Ratunkowo-Humanitarna

Okładka dla Polska Inicjatywa Ratunkowo-Humanitarna
1,397
Polska Inicjatywa Ratunkowo-Humanitarna

Polska Inicjatywa Ratunkowo-Humanitarna

KRS 0001058734 Organizacja non profit zajmująca się pomocą medyczną i humanitarną ❤️

Z uwagi na pytanka czy oddamy nasze ukraińskie odznaczenia/medale chciałabym oznajmić, że nie, bo nie mamy czasu na zajmowanie się pierdoletami. Dziękuję za uwagę .Wpłać piątaka ⬇️⬇️⬇️ ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku
Nie każde życie na wojnie waży tyle samo. Kontrowersyjne? Być może, ale fakty są takie: życie combat medyka waży tyle, ile jego własne jestestwo plus życia wszystkich tych, których uratuje oraz zdrowia tych, którym pomoże. Robota jest od rana do wieczora. To ile waży życie CMa? W ch.. dużo. A jak jeszcze dorzucisz ich wielkie serca ❤️‍🔥..Do brzegu. Moi (mam nadzieję, że się za to nie obrażą:) chłopacy jadą ratować ludzi, po prostu. I ja ich nie puszczę bez sensownego 4x4. Bo dla mnie ich życia ważą najwięcej, dlaczego już wyjaśniałam. Auto trzeba pozyskać drogą darowizny, zakupu, nie wiem, zbudować z klocków Lego. Andrij przerobi na nasze potrzeby i wtedy można jechać.Co wy będziecie mieć z pomocy nam? Nic. Mój wzrusz, którego nie okażę. Ich pewność, że są jeszcze ludzie, którzy doceniają, że bez mrugnięcia okiem powiedzieli „no jasne, że pojedziemy”. No i kilkadziesiąt/set żyć i dobrostanów a konto fajnego miejsca w Valhalli. Tak że nic takiegoż. A na zdjęciu dzisiejsze dzieło Андрій Максімов, już nawet nie liczymy ile tych DM-karoc wypuścilim…no tyle, co waży życie combat medyka co najmniej 😉/AgaDywersja Medyczna 🇵🇱🇺🇦 🏦PKO BP 68102030880000890201482751Zrzuta w komentarzu. ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku
Nie będzie o orderach, bo ta dyskusja dopłynęła już do brzegów absurdu. W dwóch żołnierskich: jest tak, ze się nie nadaje wysokich polskich odznaczeń obcokrajowcom awansem albo na pocieszenie, że jest wojna. A jak już się podobną głupotę popełni, to trzeba być konsekwentnym.I teraz tak: idzie stare. Mom is home, kids. Odkąd mój pieseł Felek został członkiem zarządu (a ja jego asystentką), po dokonaniu odpowiedniego rozpoznania postanowiłam uporządkować trochę sprawy. I tak oto:1- wraca pion medyczny i to na pełnej, bo taki jest rdzeń i najsensowniejszy ekwiwalent pomocowy działalności. Chłopaki ruszają do roboty, więc wiadomo: potrzeba ubezpieczenia, szpeju, pomocy dla punktu, sprzętu. Potrzeba jednym słowem kasy albo ludzi, którzy mogą coś z tego odpalić. Dodatkowo jesień-zima będzie gorąca i to dosłownie, bo szykuje się misja medyczna w Papui. Yep, nie przesłyszeliście się. I tak, komentery w stylu „zajmijcie się leczeniem w Polsce” spływają po nas jak po kaczusi, gdyż uwaga, codziennie zajmujemy się leczeniem w Polsce. 2- Touran (czemu on jeszcze nie ma imienia ja się pytam?!) potrzebuje naprawy skrzyni biegów, a my musimy z Andriejem ogarnąć dodatkowo terenówkę, mówiąc wprost- znów potrzeba hajsu 3- mam marzenie rozszerzać współpracę z różnymi NGOsami, jesteśmy trochę w takim punkcie, że to ma szansę przynosić największe korzyści dla beneficjenta, ale nie tylko. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje z różnymi pomysłami na robotę (albo bez pomysłow, bo mam full własnych)4-potrzebuję nowych ludzi, optymalnie medycznych, optymalnie gotowych wyjeżdżać, ale nie tylko, stacjonarni też spoko. Zapraszamy, rekrutacja nie jest zbyt skomplikowana, selekcja naturalna- albo nam pyknie wspólne flow albo nie.5- jesteś firmą medyczną, chcesz coś odpalić z serca lub marketingowo, co może pomóc ludziom na terenach naszej działalności? Odzywaj sie.Mówiąc wprost potrzeba waszego wsparcia wszelkiej maści i plis, nie każcie mi prosić, bo nie lubię tego robić bardzo wielce. Nie chce też słuchać złotych rad o tym komu pomagać, a komu nie. I dziękujemy za dyskusję o orderach, bo nie interesują nas dyskusje o orderach, ani czyichś ani swoich. Nas interesują ludzie❤️AgaZrzutka: zrzutka.pl/9fyu8d🏦 PKO BP 68102030880000890201482751Foteczku z zeszłotygodniowego szkolonka. ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

3 weeks ago

Polska Inicjatywa Ratunkowo-Humanitarna
Hello.Mówi się, że dobra kuchnia łączy dobrych ludzi. I to jest prawda. Piękny poranek w Dnipro u naszych przyjaciół z Roty Medycznej 5 Szturmowej. Słoneczko, ciepło i cicho. Jest prąd i woda. Można się wykąpać. Elegancko. No i wpada nasza kochana Людмила Ситник i zarządza: Chłopaki, zrobię Wam śniadanie, a Wy w między czasie ogarnijcie się. Jest nam trochę głupio i niezręcznie. Ale pada pytanie: A chcecie barszczu? No i po jabłkach… A i owszem - odpowiadamy. Dobrego barszczu nigdy za wiele. 😁Oooo, paaaanie… ależ to wszystko było pyszne.Na zdjęciu wszystko wygląda przepięknie, a było jeszcze lepsze w rzeczywistości.Potem poranny kawczan, papierosek (oczywiście nie popieramy, ale rozumiemy) i zbieramy się do roboty. 💪I apel od nas i Bliski Daleki Wschód:Mimo wszystko, wesprzyjcie jeżeli możecie nasze działania. Pamiętamy i będziemy pamiętali. O wszystkim. Ale też mamy dość śmierci naszych przyjaciół i dzieci, którym nie mogliśmy lub nie zdążyliśmy pomóc. My widzieliśmy, co pozostało z tych, którzy nie mieli szczęścia. Tego nie da się opowiedzieć i zrozumieć. Naszym celem jest uratowanie jak największej ilości ludzi. Jest to powinność organizacji humanitarnych i ratunkowych, które kierują się etosem medyka. Poniżej numer konta PIRH, a w komentarzu link do naszej zbiórki. PKO BP: PL 68 1020 3088 0000 8902 0148 2751SWIFT CODE: BPKOPLPWXXXPomóżcie nam uratować jeszcze kilka żyć takich samych ludzi jak my!Pozdrawiamy PIRH & Dywersja Medyczna #pirh #dywersjamedyczna #wolontariat ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku
Dzień dobry,Huragan przewala się przez telewizję, prasę i internet…Część z nas dostaje idiotyczne wiadomości, które nawet nie są warte cytowania, ani uwagi - tak więc darujcie sobie ich wysyłanie - i tak nie ma czasu tego czytać…🤷🏼‍♂️Ale mimo wszystko działamy dalej. Dla dzieci i dla ludzi. Za wolność naszą i waszą! Dla lepszego świata!💪Bliski Daleki Wschód też bierze się w garść i do przodu! A że znamy, lubimy i wspólnie działamy - to popieramy🤙W komentarzu link do zrzutki pomocowej dla dzieciaków uratowanych z Donbasu. Historie, które przeszły nie mieszczą się w głowie normalnego człowieka…Chcemy, aby mogły normalnie żyć i żeby zapamiętały dobrze ambasadorów naszego kraju. A za takich uważamy wszystkich wolontariuszy dostarczających pomoc humanitarną. Obojętnie w jaki region świata! Nie bądźmy obojętni na krzywdę najbardziej bezbronnych!Walczmy o swoje, ale też nie zapominajmy o człowieczeństwie i dziś mordowanych bezbronnych istotach!Pozdrawiamy PIRH & Dywersja Medyczna #pirh #dywersjamedyczna #Wolontariat ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku
Bądź na bieżąco

Aktualności

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

O nas

Kim jesteśmy? Jak to się zaczęło?

Zaczęło się w lutym 2022 roku – grupa ludzi, którzy się nie znali postanowiła zebrać pieniądze, zakupić oraz wyposażyć karetkę, a następnie wysłać ją do Ukrainy. To miała być jednorazowa akcja. Ale z czasem pojawiały się kolejne przedsięwzięcia, nowi ludzie, firmy, które chciały pomagać. I tak dzień po dniu, tydzień po tygodniu kontynuowano wolontaryjną pracę na rzecz pomocy medycznej i humanitarnej dla poszkodowanej rosyjską agresją Ukrainy. W końcu, na przełomie roku 2022 i 2023, powstał nieformalny projekt Dywersja Medyczna, który skupił się na wysyłaniu niezbędnego sprzętu, akcesoriów medycyny taktycznej, leków prosto na front….

Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno nowych wolontariuszy, jak i już istniejące formalne bądź nieformalne organizacje o podobnym profilu działalności.